niedziela, 22 stycznia 2017

Słoneczny kamień...

Wielu powie, że Sunstone przynosi "szczęście", ale prawdziwa definicja "szczęście" oznacza po prostu być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie ... bardzo szczęśliwa synchronizacjia. Sunstone pomaga w tej synchronizacji, wręcz monitoruje, ustawia  użytkownika w jego centrum zainteresowania, gdzie on jest bardziej zauważalny i widoczny dla świata.
Kamień wspomoże, dostarczy olbrzymiej energii, siły i odwagi, dyscypliny i przekonania, optymizmu - które są niezbędne do przyjęcia i  utrzymania szczęścia.
Sunstone wnosi ciepło i otwartość, romans i seksualności, jasną wizję i oryginalność, przywództwo i umiejętności, i jest ceniony jako przynoszący szczęście. Zdecydowanie promuje pozytywne nastawienie i radość, " Ten jasny i świetlnych kamień mówi: "Chodź, zatańcz ze mną i zobaczyć prawdziwą radość, i że życie może takie być....
Kamień słoneczny dobry jest na wysokie ciśnienie, serce, arteriosklerozę, zatrucie krwi, zapalenie oskrzeli. Chroni przed bezsennością, wyczerpaniem, wylewem, paraliżem i zatorem żylnym. Rozgrzewa zimne kończyny. Pomaga przy reumatyzmie, obolałych stopach. Kamień słoneczny przynosi pogodę ducha, łagodzi melancholię i depresję.
Wzmacnia ludzi , którzy zatracili radość życia i mają samobójcze myśli. Pomaga przezwyciężyć lęki, niepewność, brak wiary we własne siły i podnosi samoocenę. Ochrania naszą aurę i odgania „złe duchy”. Ujawnia ukryte talenty, wspiera kreatywność i pomysły intuicyjne. Czyni nas spokojniejszymi i rozsądniejszymi.
Kamień słoneczny należy do rzadkich i cennych skaleni. Spokrewniony jest z kamieniem księżycowym, labradorytem i amazonitem. Czasami bywa nazywany kamieniem awenturynowym.  Jego kolor to pomarańczowy, czerwono-brązowy do pomarańczowo-brązowego ze złotym połyskiem. Drobne wrostki błyszczących minerałów (np. hematytu) dają wrażenie migotania kamienia.

Właściwości magiczne:

Jeżeli czujesz, że brak Ci radości, poczucia szczęścia i energii do działania - to jest kamień dla Ciebie. Kamień może być używany do oczyszczania wszystkich czakr i przywracania światła. Tradycyjnie był uznawany jako narzędzie to przywoływania dobrego losu i uśmiechu Fortuny. Na poziomie fizycznym pomaga w regeneracji ciała po przebytych dolegliwościach i kryzysach. Zgodnie ze swoją nazwą, najlepiej działa w świetle słońca, więc używaj go do rytuałów na świeżym powietrzu.                     
                        * * *                                                                                                                                                                             

8 komentarzy:

 1. Bardzo ładny wisior :) bardzo dobrze łączysz przyjemne z pożytecznym :) bardzo wielu kamieni jakich użyłas nie znałam wcześniej i dałaś mi okazję je poznać do tego w przepięknej oprawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy Liwka śpi, dziękuję Ci za miłe słowa. Staram się,aby to co robię dawało innym możliwość poznania nowych rzeczy.Pozdrawiam serdecznie!!!

   Usuń
 2. Piękny kamień wspaniale ozdobiony.
  Dla mnie odpowiedni jest kamień księżycowy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tereniu, bardzo dziękuję za komentarz. Przyznam szczerze,że ja nawet nie wiem jakie kamienie dla mnie są odpowiednie.Moim zdaniem, te, które lubię !!! Miłego !!!

  OdpowiedzUsuń