środa, 10 sierpnia 2016

Agat muszlowy...

Agat muszlowy jest nazywany kamieniem sukcesu, i doprawdy zasłużył sobie na to miano. Być może dlatego, że swemu posiadaczami udziela niezwykłej mądrości, jaką daje perspektywa 300 000 000 (milionów) lat. Bo tyle właśnie istnieje agat muszlowy. Powstał z muszli skamieniałych ślimaków (turitella), nadaje więc "formę" prehistorii.
Podobno nosząc ten kamień, będzie się osobą majętną i nigdy nie zabraknie nam pieniędzy.

Działa na majątek i wzbogacenie, daje zdrowy stosunek do pieniędzy, doskonały w magii obfitości.

Nazwa Agat pochodzi od słowa "Achates" - nazywano tak niegdyś dolinę i płynącą nią rzekę Drillo na Sycylii (Włochy). Rzeka ta przecinała swoim korytem złoże pięknych kamieni. Miejscowa ludność zbierała te urocze kamienie i zabierała do swoich domów. Po pewnym czasie okazało się, że stali się weselsi, pozytywniej nastawieni do otoczenia, przestali się kłócić, żyli zgodnie i szczęśliwie. I tak oto nazwano tę dolinę, a także te cudowne kamienie dające szczęście, właśnie Achates czyli "dobry".
Działanie magiczne:
Agat z powodu tego, że pochodzi z Doliny Szczęścia, nazywany został "dobry" i za taki kamień się go też uważa. Daje radość, przywraca spokój ducha. Przydatny w magii płodności, rozpoczynania. Jest to dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie. Przeciwdziała kłótniom domowym, strzeże ogniska domowego. Powinien być w każdej sypialni po to, aby małżonkowie nie odwracali się do siebie plecami, żeby się kochali i żyli w wielkiej zgodzie i miłości. Agat noszony przez dzieci chroni je przed złymi i złośliwymi duchami. Uważa się, że podnosi naturalną witalność i energię oraz zwiększa zaufanie do osoby, która go nosi. Agat równoważy emocje i uspokaja ciało. Pomaga rozwijać elokwencję, nazywa się go kamieniem zdrowia i powodzenia.
Działanie lecznicze:
Agat poprawia wzrok, słuch, przeciwdziała truciźnie. Skutecznie usuwa łzawienie oczu, kłopoty z oddychaniem. Amulet z Agatu zalecany jest do noszenia mówcom, adwokatom i politykom, gdyż sprzyja on krasomówstwu - udziela pięknego daru słowa. Dawne legendy głoszą, że kobiety, które nie mogą zajść w ciążę winny używać Agat. Należy uszyć z lnu pas na biodra i co trzy palce wszyć w niego szlifowany lub polerowany Agat. Noszenie takiego pasa z Agatami oddziałuje pozytywnie na płodność.


 Trochę przydługi ten wstęp, ale uważam ,że "  lepiej wiedzieć , niż nie wiedzieć".
 Teraz czas na prezentację :

 


                                        *   *   *

           cyt." Z sekundy na sekundę,
                  z minuty na minutę,
                  z godziny na godzinę,
                  zmieniaj swoje życie chociaż odrobinę.
                  Dodaj... coś nowego,
                  odejmij... trochę złego,
                  podziel... na przyjemne,
                  pomnóż ... przez potrzebne.
                  Wynik prostym jest równaniem : 
                  bierz z życia tyle ile jesteś w stanie"

          W związku z powyższym, jadę znowu  na tzw."odwyk" 
          odwyk od koralików, telewizji, komputera,  po prostu
          jadę ładować akumulatory , a właściwie jadę odpocząć od  codzienności.
          Czy mi się to uda , napiszę po powrocie.

                                                *   *   *


                            

                                         *   *   *

3 komentarze:

  1. Fajny kamień w pięknej oprawie. Życzę przyjemnego odwyku:)) Jakby co, ogródek też chętnie przyjmie Cię na chwilę odwyku:)) Serdeczności.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Elfi, dziękuję serdecznie !!! Pozdrawiam i życzę zdrowia dla Ciebie i Rodziny !!!

      Usuń